Lukratívny svet alternatívnych investičných možností

drahokamy

Prečo sa ambiciózni investori odvracajú od investovania do kryptomien?

Medzi ambicióznymi investormi, ktorí sa snažia o zhodnotenie svojho kapitálu, si investovanie do kryptomien získalo obrovskú popularitu. Je však spojené so značnými rizikami vzhľadom na jeho vysoko volatilnú povahu. Aj preto sa kedysi vzrušujúca príťažlivosť tejto investičnej možnosti pomaly vytráca. Napríklad Bitcoin zaznamenal výrazný pokles, keď od dosiahnutia rekordných výšok v novembri 2021 stratil polovicu svojej hodnoty.

Prepad ceny Bitcoinu za posledné obdobie:

Stratégie ochrany pred infláciou

Mnohí investori preto v súčasnosti hľadajú alternatívne aktíva, ako sú umenie, víno a nehnuteľnosti, ktoré by mohli slúžiť ako investičné možnosti ochrany pred infláciou. Ukázalo sa, že tieto aktíva, často označované ako investície odolné voči inflácii, ponúkajú v čase krízy vyššie výnosy.

Zatiaľ čo sa spomínané investičné možnosti tešia značnej obľube, na popularite potichu získava ďalšie alternatívne aktívum – drahokamy.

Drahokamy žiaria ako stabilná a inteligentná investičná možnosť

Drahokamy sa ako investičné aktíva používajú už tisícky rokov a oproti investovaniu do kryptomien poskytujú stabilný výnos dodnes. Mnohí si však stále neuvedomujú atraktívne výhody, ktoré ponúkajú títo alternatívni investiční hrdinovia. Z hľadiska hodnoty a potenciálu rastu v rámci trhu s drahými kameňmi sú na čele rubíny, zafíry a smaragdy, ktoré od roku 1995 zaznamenali ročný nárast hodnoty o 5 až 8 %.

Revolúcia drahých kameňov

Rastúcu popularitu farebných drahokamov možno do veľkej miery pripísať zvýšenému povedomiu spotrebiteľov, ktorému napomáha internet, sociálne médiá a efektívny marketing. Dôveru spotrebiteľov stále viac posilňujú aj nedávne pokroky, ako napríklad rozšírená certifikácia, gemologické analýzy a zvýšená transparentnosť tohto odvetvia. 

V čase prevládajúcej inflácie a hospodárskej neistoty, hľadá čoraz viac ľudí spoľahlivé investičné možnosti, ktoré by obohatili ich portfólio a pomohli im k atraktívnym dlhodobým výnosom, a to aj inou formou ako investovaním do kryptomien. V kombinácii s rastúcou popularitou drahokamov je opodstatnené očakávať ďalšie zhodnocovanie drahých kameňov ako nových investičných možností. Ich označenie “drahé” je skutočne zaslúžené.

Investujte s nami do drahých kameňov. Neváhajte nás kontaktovať.

Zdielať
Návrat hore
Ešte nie ste súčasťou?
Zanechajte nám váš email a my pre Vás každý mesiac pripravíme najčerstvejšie informácie o investovaní.

Chcete sa stať súčasťou tímu WIC Europe? Zanechajte nám kontakt.