Bezpečné investovanie s WIC

Aktuálne správy sú plné informácií a krachu ďalších a ďalších bánk. Preto investori intenzívne vyhľadávajú bezpečné investičné príležitosti.

Ak hovoríme o bezpečných investíciách, jedným z hlavných hodnotiacich kritérií je historický vývoj aktív v krízových obdobiach. Z tohto hľadiska sa opakovane ukazuje zlato ako najlepšia voľba. Zlato je však len jedna zo zložiek bezpečných aktív.

Investovanie do unikátneho šperku zo zlata a drahokamov

Solventnejší investori bežne využívajú na bezpečné investovanie aj umelecké diela, drahokamy, starožitnosti a podobne. Naša spoločnosť spojila tri tieto „komodity“ do jedného produktu a tým je unikátny šperk zo zlata a drahokamov vyrobený ako umelecké dielo.

Vývoj ceny zlata

Zdroj: Kurzy.cz

Vo WIC zarábate pri každom kroku v procese

Britská Spoločnosť WIC Global Europe sa rozhodla svojimi aktivitami zastrešiť celý proces tvorby takýchto šperkov od ťažby zlata, drahokamov ako sú rubín, či zafíry, cez brúsenie drahokamov, vlastné návrhy šperkov aj ich realizáciu spojenú s personalizáciou šperku pre konkrétneho zákazníka.

Pre investorov, ktorí hľadajú bezpečnú formu investovania tak prináša unikátnu príležitosť, nielen bezpečnej investície, ale aj unikátnosť a výnimočnosť.

Vývoj ceny umeleckého diela Mona Lisa (Leonardo Da Vinci)

Zdroj: Arthashastra, Ceny na osi Y v miliónoch USD

Dostupnejšia aj pre malých investorov

Takáto forma investovania je však vhodná len pre bonitných investorov. My sme však chceli ponúknuť túto možnosť každému. Preto sme sa vo WIC Global Europe rozhodli, že umožníme investorom kúpiť akcie našej spoločnosti. Tým sa investícia do bezpečných aktív stala prístupnou aj pre malých investorov.

Nespornou výhodou pre menších investorov je, že akcie sú likvidnejšie ako samotné šperky. Je to dôležité hlavne preto, lebo ľudia s menšími finančnými rezervami sa ľahšie môžu dostať pri nepriaznivých životných situáciách do finančných problémov ako ľudia z horných 10 000.

Vývoj ceny rubínov

Zdroj: The Ruby Toolbox

Investor si môže vybrať, ktorá možnosť investície mu viac vyhovuje

Investorovi dávame na výber, či chce investovať radšej do personalizovaného šperku, alebo do akcií. So šperkom môže majiteľ navštevovať rôzne spoločenské podujatia, avšak šperk negeneruje priebežný profit. Naproti tomu investor do akcií asi sotva bude niekam chodiť na spoločenské podujatia s cennými papiermi, avšak akcie generujú priebežné zisky. Obe tieto investície majú spoločného menovateľa a tým je istota, avšak ostatné kritériá sú rozdielne, a preto si investori môžu vybrať, ktorý typ investície chcú uprednostniť.

V časoch neistoty je nárast ceny zlata úplne bežným javom a to nahráva našim investorom bez ohľadu na to či si kúpia zlato, zlatý šperk s drahokamami, alebo akcie spoločnosti, ktorá s týmito komoditami obchoduje.

Bližšie informácie o možnostiach investovania vám radi poskytnú členovia nášho obchodného tímu.

Zdielať
Návrat hore
Ešte nie ste súčasťou?
Zanechajte nám váš email a my pre Vás každý mesiac pripravíme najčerstvejšie informácie o investovaní.

Chcete sa stať súčasťou tímu WIC Europe? Zanechajte nám kontakt.