Úloha investícií do drahokamov vo vašom portfóliu

Drahé kamene uchvacujú ľudí svojou krásou a výnimočnosťou už po tisícročia. Okrem estetickej príťažlivosti však môžu byť drahokamy aj skrytým klenotom pre investorov, ktorí chcú posilniť svoju finančnú stabilitu a diverzifikovať svoje investičné portfólio.

V tomto článku prenikneme do sveta investovania do drahokamov.

Pochopenie sily finančnej gramotnosti

Skôr ako sa vydáme na cestu do sveta investícií do drahých kameňov, je nevyhnutné pochopiť pojem finančnej gramotnosti. Finančná gramotnosť vás vybaví vedomosťami, ktoré vám umožnia prijímať informované investičné rozhodnutia, pochopiť vplyv úrokových sadzieb a dešifrovať dôsledky inflácie. Je to základný kameň inteligentného investovania.

Drahé kamene – jedinečná investičná príležitosť

Drahokamy sú jedinečné aktíva, ktoré môžu poskytnúť zabezpečenie proti volatilite trhu. Vzácnosť a trvalá príťažlivosť drahých kameňov z nich robí osobitnú investičnú možnosť. Keď preskúmate svet investícií do drahých kameňov, zistíte, že ich hodnota nielenže zostáva stabilná, ale dokonca sa časom zhodnocuje, čím chráni váš majetok.

Drahé kamene vs. tradičné investičné nástroje

Je dôležité porovnať investície do drahých kameňov s tradičnými možnosťami, ako sú dlhopisy, akcie a podielové fondy. Drahé kamene ponúkajú rôzne úrovne likvidity a môžu byť cenným doplnkom vášho portfólia, ktorý prináša diverzifikáciu a vysoké výnosy.

Rôzne typy drahých kameňov, do ktorých možno investovať

Pokiaľ ide o investovanie do drahých kameňov, je potrebné oboznámiť sa s rôznymi typmi drahokamov, ktoré sú vhodné na investovanie. Najvhodnejšie drahokamy slúžiace na investovanie sú prírodne sfarbené, neupravené drahé kamene vysokej kvality.

Toto sú niektoré z drahých kameňov, do ktorých je možné investovať:

1.         Rubín

2.         Zafír

3.         Smaragd

4.         Farebné diamanty

5.         Akvamarín

6.         Alexandrit

7.         Tanzanit

8.         Spinel

9.         Peridot (známy tiež ako olivín)

„Veľká trojka“ farebných drahokamov – rubíny, zafíry a smaragdy, sú ideálne na investovanie, pretože sú vzácne a na trhu je po nich veľký dopyt. Na investovanie však môžu byť vhodné aj iné drahé kamene, ako sú farebné diamanty, akvamaríny, alexandrity, tanzanity, spinely a peridoty. Okrem krásy, vzácnosti, brusu a podobne, je pre zváženie investície do drahokamu rozhodujúca aj jeho povesť

Farebné drahé kamene sú pre investíciu zaujímavé od hmotnosti jedného karátu (1 ct. = 0,2 g.), diamanty už od 0,5 ct. Investičné drahé kamene vyžadujú medzinárodne uznávaný certifikát gemologického inštitútu, ktorý kamene vo WIC Global Europe majú.

Investovanie do drahých kameňov: Praktický prístup

Investovanie do drahých kameňov si vyžaduje dôkladnú znalosť trhu, rôznych druhov drahých kameňov a faktorov, ktoré ovplyvňujú ich hodnotu. Bez ohľadu na to, či máte záujem o vzácne farebné drahé kamene, diamanty alebo iné drahokamy, je nevyhnutný fundovaný prístup.

Z tohto dôvodu je tu spoločnosť WIC Global Europe, ktorá vám pomôže položiť základy vášho dlhodobého pasívneho a bezpečného príjmu. Ako sme mohli vidieť, skúmanie cesty k finančnej gramotnosti v oblasti investovania do drahých kameňov môže byť obohacujúce aj poučné.

Zdielať
Návrat hore
Ešte nie ste súčasťou?
Zanechajte nám váš email a my pre Vás každý mesiac pripravíme najčerstvejšie informácie o investovaní.

Chcete sa stať súčasťou tímu WIC Europe? Zanechajte nám kontakt.