Vývoj diamantov – Odhalenie rozdielov medzi prírodnými a umelými drahokamami

Diamantový priemysel zaznamenal v roku 2018 významnú zmenu. Aj keď sa tomu bránila viac ako sto rokov, najväčšia svetová diamantová spoločnosť De Beers začala s výrobou syntetických diamantov.

Tento krok nebol len stratégiou diverzifikácie na trhu, ale aktívnym opatrením na udržanie pozitívneho vnímania prírodných kameňov. V tomto článku sa venujeme nuansám umelých diamantov, ich vplyvu na trh a dôvodom, prečo spoločnosť WIC Europe zaujíma jedinečný prístup k pravým diamantom.

Spoločnosť De Beers, uznávajúc technologický pokrok, iniciovala výrobu syntetických diamantov s cieľom vyrábať vysokokvalitné drahokamy vo veľkých množstvách. Okrem diverzifikácie produktov tento strategický krok odlišuje masovo vyrábané kamene od pravých majstrovských diel a zachováva pôvab prírodných diamantov.

Syntetický diamant (vľavo) a prírodný diamant (vpravo) sa môžu na prvý pohľad javiť ako identické.

Skutočná hrozba? Iba ilúzia

Vstup spoločnosti De Beers na trh so syntetickými diamantmi priniesol pozoruhodnú zmenu v dynamike cien. Laboratórne vypestované diamanty značky Lightbox spoločnosti De Beers sú teraz dostupné za zlomok ceny existujúcich syntetických kameňov a len za desatinu ceny prírodných drahokamov. Tento výrazný cenový rozdiel zvyšuje dôraz na kvalitu, keďže spoločnosť De Beers umožňuje kupujúcim odmietnuť menej kvalitné kamene, čím sa jasne rozlišuje medzi pravými a reprodukovanými diamantmi.

Štatistiky trhu a prognózy do budúcnosti

Napriek rozruchu okolo laboratórne vypestovaných diamantov, tieto tvoria približne iba 2 % celosvetovej ponuky diamantov, pričom sa predpokladá, že do roku 2030 sa ich podiel zvýši na 10 %. Pri celkovej produkcii diamantov na úrovni 142 miliónov karátov ročne zostáva vplyv tohto typu syntetických diamantov relatívne malý. V dopyte na trhu, ktorý sa celosvetovo hodnotí na 82 miliárd USD, dominuje USA.

Rozlišovanie medzi prírodnými a umelými diamantmi

Prírodné diamanty vznikajú hlboko v zemi milióny rokov a vykazujú jedinečné nedokonalosti, ktoré ovplyvňujú ich farbu a zloženie. Na druhej strane, umelé diamanty, ktoré sa vyrábajú starostlivým procesom, majú tiež odlišné vlastnosti. Rozdiely vo fluorescencii v ultrafialovom svetle umožňujú rozlíšiť prírodné a syntetické drahé kamene.

Rastúci priemysel syntetických diamantov

Investície do výroby syntetických diamantov, vrátane investície spoločnosti De Beers vo výške 94 miliónov USD do jej továrne v USA, poukazujú na potenciálny rast tohto odvetvia. Celebrity ako Leonardo DiCaprio prispievajú k propagácii laboratórne pestovaných diamantov ako etických a „nízkouhlíkových“, hoci takéto tvrdenia čelia sporom zo strany sektora prírodných diamantov.

Prístup investičnej skupiny WIC Europe

Na rozvíjajúcom sa trhu s diamantmi má WIC Europe osobitý prístup, pretože sa zameriava na pravé diamanty a nie na syntetické alternatívy. Prácou so vzácnymi a obmedzenými prírodnými drahými kameňmi sa spoločnosť WIC Europe snaží poskytnúť investorom stabilnú základňu aktív, odolnú voči nadprodukcii a volatilite trhu.

Záver

Keďže diamantový priemysel je svedkom koexistencie prírodných a umelých drahokamov, WIC Europe vyniká tým, že uprednostňuje stabilitu a pravosť pravých diamantov a farebných drahokamov. Tento strategický prístup je v súlade s nadčasovým pôvabom diamantov a zabezpečuje držiteľom investícií WIC Europe bezpečnú a hodnotnú investíciu.

Zdielať
Návrat hore
Ešte nie ste súčasťou?
Zanechajte nám váš email a my pre Vás každý mesiac pripravíme najčerstvejšie informácie o investovaní.

Chcete sa stať súčasťou tímu WIC Europe? Zanechajte nám kontakt.