Diamantové topánky – Prekvapujúca spolupráca medzi spoločnosťami Nike a Tiffany

Keď sa spolupráca podarí 

Svetoznáma značka športového oblečenia Nike, ktorá je na trhu od roku 1971, už mnohokrát prekvapila spoluprácou s najrôznejšími značkami.Spoločnosť Nike spojila svoje sily aj s ikonickým predajcom šperkov Tiffany, ktorý je od januára 2022 súčasťou konglomerátu LVMH.

Značky túto novinku oznámili spoločne na sociálnych sieťach a hneď poskytli prvé obrázky exkluzívnych tenisiek a ďalších produktov, ktoré vzišli z ich spolupráce. Značka Tiffany sa v oblasti módy angažovala už v minulosti, aby tak rozšírila svoje pole pôsobnosti. 

Legendárnu klenotnícku spoločnosť Tiffany & Co. kúpila v januári 2021 spoločnosť LVMH za 15,8 miliardy dolárov a odvtedy Alexandre Arnault, syn generálneho riaditeľa a miliardára LVMH Bernarda Arnaulta, značku prepracoval tak, aby zaujala mladšiu generáciu. Výsledkom je angažovanie ambasádorov, ako sú Jay Z a Beyoncé.

Toto spojenie pomohlo značke Tiffany zvýšiť svoju hodnotu o viac ako 18 % a rásť rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Podľa Arnaulta je cieľom spolupráce so spoločnosťou Nike preniesť šperky Tiffany do sveta módy, kde našli úspech aj iné značky LVMH, ako napríklad Louis Vuitton, LOEWE a Rimowa. V súčasnosti výrobky Tiffany zapĺňajú okrem ikonického obchodu na 5. Avenue v New Yorku viac ako 300 ďalších maloobchodných predajní po celom svete.

Výkonnosť akcií spoločnosti LVMH za posledných 5 rokov. FOTO: Google

Podrobnosti spolupráce

Značka Tiffany sa už v minulosti zapojila do sveta módy, aby rozšírila svoj záber, a začala spolupracovať so spoločnosťami Supreme, Fendi a Patek Philippe, ako aj s umelcom Danielom Arshamom a Nadáciou Andyho Warhola pre vizuálne umenie. Nový „vietor do plachiet“ nepochybne prospel aj akciám materskej spoločnosti LVMH, ktoré po tomto oznámení mierne vzrástli. 

Nike x Tiffany & Co. Air Force 1 1837 z čierneho semišu s modrým swooshom (typický symbol spoločnosti Nike) a strieborným prvkom na päte boli uvedené na trh v marci 2023. Tieto tenisky boli vytvorené ako pocta 40. výročiu prvého modelu Nike Air Force 1.

Odhadovaná maloobchodná cena bola 400 dolárov za pár. Táto skutočnosť milovníkov tenisiek príliš nenadchla, rovnako ako minimalistické použitie typickej Tiffanyho modrej farby. Napriek tomu ohlásený produkt vyvolal vo svete módy rozruch a vysoký záujem o výsledok tejto spolupráce vyústil do aktuálnej ceny týchto tenisiek, ktorá sa v súčasnosti pohybuje od 2 500 do 4 000 dolárov.

Nezostali len pri teniskách

Spolu s teniskami bola vydaná aj strieborná kolekcia, ktorá obsahuje ozdobný prívesok na šnúrky, píšťalku, kefu na topánky a obuvák.

Nike x Tiffany & Co. Strieborná kolekcia

Šperky ako potenciálna investícia do budúcnosti

Podľa spoločnosti Grand View Research sa predpokladá, že celý klenotnícky priemysel porastie o 8,5 % a veľkosť trhu do roku 2030 vzrastie na 518 miliárd dolárov (na zostavovaní prognóz v tomto článku sa podieľala aj Olivia Lacenová, hlavná analytička spoločnosti Wonderinterest Trading).

Spoločnosť Nike sa chce na tejto akcii prirodzene podieľať a spolu so spoločnosťou Tiffany & Co vstúpila na trh jedinečným spôsobom. Spoločnosť Nike tiež uviedla, že tenisky Tiffany sú vôbec prvým „legendárnym párom“ obuvi, ktorý vyrobila. 

Jedinečnosť produktov udržuje ich hodnotu

Vo WIC Europe ťažíme drahokamy a vytvárame z nich šperky, ktorých jedinečnosť je v tom, že sú vytvorené vždy iba v jednom kuse. Sú zložené len z hodnotných materiálov – 18-24 karátového zlata a drahokamov rôznych farieb a kvalít, ktoré nikdy nestrácajú na hodnote. Investujte do spoločnosti, ktorá vytvára hodnotné produkty, ktoré si udržia hodnotu po stáročia.

Zdielať
Návrat hore
Ešte nie ste súčasťou?
Zanechajte nám váš email a my pre Vás každý mesiac pripravíme najčerstvejšie informácie o investovaní.

Chcete sa stať súčasťou tímu WIC Europe? Zanechajte nám kontakt.