Drahokamy – Rozumná investičná voľba? Zopár rád pre prezieravých investorov

drahokam

Cena drahokamov je na vzostupe

Záujem o investovanie do drahokamov sa v posledných rokoch zvýšil. Čiastočne je to spôsobené tým, že stále viac investorov si uvedomuje, že cena drahokamov časom spoľahlivo rastie. K investovaniu do drahých kameňov láka stále viac ľudí ešte niekoľko ďalších faktorov.

Prečo ten rozruch?

Drahokamy už po stáročia pútajú srdcia a stále viac aj oči investorov. Tu je dôvod, prečo sa drahé kamene tak tešia svojej popularite: 

1. Nadčasový poklad – Drahokamy si spoľahlivo zachovávajú hodnotu, ktorá sa časom často zvyšuje. Nakupujte rozumne, buďte vytrvalí a odmena je zaručená.

2. Obmedzená ponuka, rastúci dopyt – Keďže zásoby drahokamov sa zmenšujú a dopyt raketovo rastie, otvára to cestu pre rast cien.

3. Kompaktná hodnota – Drahé kamene v sebe ukrývajú obrovské bohatstvo v malom balení. Žiadne objemné skladovanie, žiadne poplatky za údržbu, len čistá hodnota.

drahokam

Za hranicou lesku – Alternatívne investičné možnosti

Aj keď došlo k zvýšeniu záujmu o investovanie do drahých kameňov, mnohí investori sú pri investovaní stále opatrní. Investovanie do fyzických drahokamov je komplikovanejšie ako tradičné investičné možnosti. Nákup a predaj drahokamov nie je taký jednoduchý ako investovanie do komodít, ako sú zlaté alebo strieborné mince a zliatiny.

Našťastie má investovanie do drahokamov nielen veľa výhod, ale aj viacero podôb.

Investori, ktorí chcú mať podiel na priemysle s drahokamami bez zložitých podmienok priameho vlastníctva, môžu zvážiť tieto možnosti:

1. Investovanie do akcií – Ak nakúpite akcie spoločností ťažiacich drahokamy alebo akcie maloobchodných predajcov šperkov, získate potenciálne výnosy na základe ich celkovej výkonnosti.

2. Fondy obchodované na burze (ETF) – Vyhľadaním ETF fondov, ktoré sledujú súbor aktív súvisiacich s drahými kameňmi, získate väčšiu diverzifikáciu a obchodovanie je takto zároveň jednoduchšie.

Finančná gramotnosť je vaším najlepším spoločníkom pri orientácii sa v investičnom prostredí

S dôkladným prieskumom a pochopením výhod a rizík vám dokáže poradiť aj kvalifikovaný finančný partner, akým je aj naša investičná spoločnosť WIC Global Europe, ktorá vám pomôže položiť základy vášho dlhodobého pasívneho a bezpečného príjmu.

Kontaktujte nás.

Zdielať
Návrat hore
Ešte nie ste súčasťou?
Zanechajte nám váš email a my pre Vás každý mesiac pripravíme najčerstvejšie informácie o investovaní.

Chcete sa stať súčasťou tímu WIC Europe? Zanechajte nám kontakt.